Gamasutra is part of the Informa Tech Division of Informa PLC

This site is operated by a business or businesses owned by Informa PLC and all copyright resides with them. Informa PLC's registered office is 5 Howick Place, London SW1P 1WG. Registered in England and Wales. Number 8860726.


Gamasutra: The Art & Business of Making Gamesspacer
View All     RSS
September 21, 2019
arrowPress ReleasesIf you enjoy reading this site, you might also want to check out these UBM Tech sites:


Press Releases
  SEGA AGES otwiera się na Zachód: Sonic the Hedgehog i Lightening Force: Quest for the Darkstar dostępne na Nintendo Switch
  Share on Twitter RSS
 
 
09/20/2018
 


[This unedited press release is made available courtesy of Gamasutra and its partnership with notable game PR-related resource GamesPress.]

IRVINE, Kalifornia – 20 września 2018

 

GA America ogłosiła dzisiaj, że dwa pierwsze tytuły z serii SEGA AGESSonic the Hedgehog oraz Lightening Force (znany też jako Thunder Force IV z MegaDrive), są już dostępne cyfrowo na Nintendo SwitchTM przez Nintendo eShop w cenie 6,99 € za tytuł. Najnowszy zwiastun całej serii można zobaczyć na oficjalnym kanale.

https://youtu.be/WZBfnUc_qSI

SEGA AGES to seria klasycznych gier SEGA przenoszonych na współczesne platformy przy zachowaniu jak najwyższej jakości, dzięki współpracy z M2. To część większego projektu wspierania klasycznych tytułów retro rzez SEGA, w ramach którego planowane jest wydanie kolejnych tytułów jak, chociażby tych z SEGA Genesis Classics na Nintendo Switch już tej zimy.

Sonic the Hedgehog

Debiutancki tytuł Blue Blur! To tutaj rozpoczął się pościg za szmaragdami chaosu. Do tej wersji gry dodano kilka dodatkowych umiejętności (np. Drop Dash), jest to także konsolowa premiera legendarnej arcadowej wersji Mega Play!

Lightening Force

Szalona akcja, wertykalne I horyzontalne przemieszczanie się, hipnotyczna muzyka i arsenał niesamowitych broni – Lightening Force jest uważany za jeden z najlepszych shooter swojej epoki. W tej wersji dodano nowy tryb  STYX, który pozwala pilotować statki z poprzedniej gry, oraz tryb KIDS dla nowych graczy, a także system rankingowy dla elitarnych pilotów.

Nadchodzące tytuły w serii SEGA AGES

Do już wydanych tytułów w najbliższych miesiącach dołączą gry Sonic the Hedgehog 2Out RunSpace HarrierColumns II i Thunder Force AC, a także Phantasy Star (oficjalna data premiery już wkrótce)!

Phantasy Star to przełomowy sci-fi RPG, który opowiada o losach Alis – podróżującej po planetach i poszukującej zemsty za śmierć swojego brata. Oprócz wiernego oddania oryginalnego doświadczenia świata spowitego tyranią, w tej wersji dodano np. mapę i kompendium wiedzy.

SEGA AGES

SEGA AGES to seria klasycznych tytułów SEGA, które są wydawane na Nintendo SwitchTM. Porty są przygotowane przez studio M2, japońskiego producenta portów o wysokiej jakości, które przygotowało SEGA 3D Classics na Nintendo 3DSTMSEGA AGES to projekt, którego celem jest przeniesienie legendarnych tytułów z portfolio SEGA na nową platformę i przedstawienie ich nowym graczom z całego świata. W portfolio SEGA AGES znajdują się zarówno klasyczne konsolowe tytuły, jak i te znane z salonów gier, które razem tworzą niepowtarzalną kolekcję retro od SEGA.

SEGA AGES zadebiutowało jako SEGA Ages Vol. 1 ShukudaigaTant-R, zbiór portów gier Puzzle & Action: Tant-R i Quiz Shukudai wo Wasuremashita, wydanych oryginalnie na Sega Saturn w 1996 roku w Japonii. Z czasem kolekcja się rozrosła i dołączyły do niej ulepszone wersje wielu gier wydanych wcześniej na różne konsole. Na Zachodzie pojawił się zestaw SEGA Ages: Volume 1, zawierający tytuły Space Harrier, Out Run, czy After Burner II, wydane w 1997 na Sega Saturn. Teraz SEGA AGES powraca na Nintendo SwitchTM, gdzie zaprezentuje kultowe tytuły wydane wcześniej na Sega Genesis, i gier arcadowych tej generacji. Retro geniusze z M2 zapewnią, że nowe wersje kultowych klasyków będą wierne oryginałowi, a przy tym zawierać będą nowe, dodatkowe opcje, aby wnieść powiew współczesnej świeżości do klasycznej rozgrywki.

 

Pobierz

Video

Kontakt prasowy

Wszystkie pytania można kierować do Cosmocover:

[email protected]

Tel: +49 30 44324941