Gamasutra is part of the Informa Tech Division of Informa PLC

This site is operated by a business or businesses owned by Informa PLC and all copyright resides with them. Informa PLC's registered office is 5 Howick Place, London SW1P 1WG. Registered in England and Wales. Number 8860726.


Gamasutra: The Art & Business of Making Gamesspacer
View All     RSS
September 22, 2020
arrowPress ReleasesIf you enjoy reading this site, you might also want to check out these UBM Tech sites:


Press Releases
  STARWARD INDUSTRIES UJAWNIA RETRO-FUTURYSTYCZNY THRILLER PT. NIEZWYCIĘŻONY
  Share on Twitter RSS
 
 
09/16/2020
 


[This unedited press release is made available courtesy of Gamasutra and its partnership with notable game PR-related resource GamesPress.]

Oparta na słynnej powieści gra ukaże się na PC i konsolach nowej generacji

KRAKÓW, 15 WRZEŚNIA 2020 R. - Starward Industries, krakowskie studio złożone z doświadczonych developerów klasy AAA połączonych misją ożywienia jednej z najlepszych powieści futurystycznych pod postacią gry video, ogłosiło dzisiaj swój debiutancki tytuł Niezwyciężony (ang. The Invincible). Zapowiedź ujrzała światło dzienne przy okazji obchodów 99. urodzin światowej sławy pisarza fantastyki naukowej, Stanisława Lema, na którego powieści oparta jest gra. Niezwyciężony, będący w produkcji od 2018 roku, jest retro-futurystycznym thrillerem rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby, którego akcja zlokalizowana jest na odległej planecie. Gra ma ukazać się na platformach PC, PlayStation®5 and Xbox Series X w 2021 roku.

Link do pobrania Materiałów prasowych: https://bit.ly/3kgR7zG

Fascynująca historia Niezwyciężonego przeniesie graczy w świat odległego kosmosu, w którym człowiek nie powinien się nigdy znaleźć. Podobnie jak wzorcowa powieść Lema, gra przedstawia wizję, iż nie wszystko i nie wszędzie we Wszechświecie jest dla nas. Rozgrywka osadzona jest w retrofutustystycznym klimacie atompunk, w którym gracz będzie miał do czynienia z bardzo zaawansowanym sprzętem zbudowanym w technologii analogowej. Świat gry nie zaznał rewolucji cyfrowej, toteż spotykane w nim urządzenia wykorzystują kineskopy, tranzystory czy taśmy magnetyczne, a klimat graficzny wyraźnie nawiązuje do czasów Zimnej Wojny.

“W Niezwyciężonym łączymy niezwykły świat nieprzyjaznej planety, fascynującą historię z najwyższej półki, oraz zaprzęgamy do pracy na najwyższych obrotach nasz warsztat twórczy aby stworzyć ambitny tytuł poruszający emocje graczy.” mówi prezes Starward Industries, Marek Markuszewski. “Gra wyróżnia się wciągającą narracją, w ramach której gracz nie tylko pozna losy kosmonautów, ale przede wszystkim będzie tworzył w jej świecie własną nieliniową historię .”

Trzon Starward Industries tworzy zespół 12 doświadczonych developerów, którzy zajmowali kluczowe role przy produkcji bardzo znanych polskich tytułów takich jak The Witcher 3, Dying Light, Dead Island czy Cyberpunk 2077. Misją studia jest odważne przecieranie szlaków na zapomnianych ścieżkach elektronicznej rozrywki, które kryją olbrzymi potencjał. Niezwyciężony ma zapewnić unikatowe, niezapomniane wrażenia z wciągającej rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby, oraz przybliżyć graczom na całym świecie pomysłowość i kunszt intelektualny twórczości Stanisława Lema.

Wydanie Niezwyciężonego planowane jest na PC, PlayStation®5 i Xbox Series X w 2021 roku. W najbliższych miesiącach można spodziewać się ujawniania kolejnych szczegółów projektu przez studio. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie The Invincible na platformie Steam.

# # #

O Producencie

Starward Industries jest krakowskim studiem gamingowym kierowanym przez Marka Markuszewskiego. Zespół składa się z wysoce doświadczonych twórców klasy AAA, którzy odegrali znaczącą rolę przy powstawaniu gier takich jak Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Dying Light, Dead Island i szeregu innych. Misją studia jest tworzenie gier o mniejszym rozmachu niż AAA, za to z zachowaniem najwyższej jakości technicznej i artystycznej, przy wykorzystaniu intrygującej tematyki. Debiutancki produkt studia, planowany na przyszły rok, będzie przeniesieniem na komputery i konsole świata jednej z najlepszych historii fantastyki naukowej, zaklętej na kartach bestsellerowej powieści Niezwyciężony autorstwa Stanisława Lema. Więcej informacji na oficjalnej stronie studia pod adresem: https://www.starwardindustries.com/

Media Społecznościowe

Dołącz do dyskusji na temat Niezwyciężonego w kanałach społecznościowych:

Steam: https://store.steampowered.com/app/731040/The_Invincible/

Facebook: https://www.facebook.com/StarwardIndustries/

KONTAKT DLA MEDIÓW

Outrageous PR

Ami Langton & Danielle Woodyatt

[email protected]